На Хесонщині двоє чоловіків займали керівні посади в окупаційних адміністраціях РФ

Мешканець Херсонщини підозрюється у колабораціонізмі через те, що він займав керівну посаду в окупаційній адміністрації РФ в с. Чорнобаївка. Інший мешканець Херсонщини теж підозрюється в колабораційній діяльності через те, що він став окупаційним головою с. Раківка.

Олешківська окружна прокуратура заочно повідомила про підозру мешканцю с. Чорнобаївка в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Під час окупації РФ населеного пункту підозрюваний пішов на співпрацю з російськими окупантами. В травні 2022 він зайняв посаду так званого «заступника начальника Чорнобаївської сільської територіальної громади». На псевдопосаді чоловік виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Займався підбором кадрів у незаконно створений орган влади та захоплене комунальне підприємство «Чорнобаївський господар». Також він розпоряджався майном захопленого підприємства та забезпечував виплати зарплат його працівникам у російській валюті”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Бериславська окружна прокуратура також заочно повідомила про підозру мешканцю Херсонщини в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В березні 2022 року підозрюваний, погодився співпрацювати з російськими окупантами та зайняв посаду так званого «голови Раківської сільської ради». На псевдопосаді чоловік виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції” – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області.
Санкції обох статтей предбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.