На лівобережжі Херсонщини особливу цінність для російських окупантів становлять курортні об’єкти (відео)

Російські окупанти почали відбирати майно в жителів Херсонської області. Які об’єкти цікаві загарбникам у першу чергу і як вони їх використовують, зʼясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів, що російські окупанти збираються конфісковувати майно у всіх, хто відмовляється отримувати російські паспорти.

«Вони зараз примушують людей отримувати російський паспорт. І після його отримання переоформити все майно за російським законодавством. А тих, хто не отримує російський паспорт і, відповідно, не переоформив майно, то лякають тим, що це майно будуть вилучати. Це не тільки про приватне майно, це і про земельні ділянки. З приватними підприємцями та сільгосптоваровиробниками вони вже фактично закінчили, тепер взялися за фізичних осіб», – стверджує депутат.

Під загрозою конфіскації – також приватні будинки та квартири жителів Херсонщини, які виїхали з окупації. Практику вилучення майна росіяни розпочали з Генічеська.

«У Залізному Порту – це стало більш відомо через те, що їм казали про те, що підприємців дуже багато зараз на підконтрольній України території», – пояснив депутат.

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов називає марними спроби росіян опанувати місцевий бізнес.

«Нещодавно була нарада в Генічеську, так званого, російського окупаційного уряду, де вчергове було наголошено на необхідності перереєстрації всіх підприємств, а також в особистій присутності власників бізнесів і земельних ділянок на цій перереєстрації, при чому з російськими паспортами», – розповів він.

Особливу цінність для російських окупантів становлять об’єкти курортної сфери.

«Там дуже багато зловживань і по Лазурному, і по Залізному Порту, і по Арабатській стрілці, де місцеві гауляйтери це роблять під виглядом націоналізації чи інших таких заходів. На Арабатці взагалі грабують помешкання людей чи бізнес людей, про яких точно відомо, що вони виїхали з російської окупації. От приблизно те саме робиться в Залізному Порту», – стверджує Данилов.

Основна мета, яку переслідують росіяни – це примусити місцеве населення до лояльності та контролювати окуповану ними територію.

«Ввести це все в реєстр, примусити людей взяти російські паспорти. Вони збираються примусити фермерів виходити на поля, і якщо вони не будуть обробляти їх, вони будуть забирати їхню землю», – каже Данилов.