На Тернопільщині зберігають Герб України, який на Херсонщині розстріляли російські окупанти (відео)

Переселенка з Херсонщини Світлана Рись перевезла на Тернопільщину Герб України, який під час російської окупації обстріляли російські військові. Зараз він знаходиться в музеї в м. Збараж. Історію тризуба дізнавалось Суспільне.

Після того, як селище Велика Олександрівка на Херсонщині, окупували російські війська – сім’я виїхала до Кривого Рогу. Коли Світлані вдалось повернутися в Херсон, то у своїй оселі жінка побачила розстріляні стіни, двері та тризуб, який висів на стіні.

“Я нарахувала близько трьохсот отворів на меблях, стінах. Відкрила дверцята шафки, де був посуд і все було розтрощене. Перебираючи всі ті черепки, плачучи над ними, я знайшла Герб України. Росіяни просто його розстрілювали”, – говорить Світлана.

Зараз розстріляний тризуб знаходиться у Збаразькому музеї російсько-української війни.

“Я побачила цей герб в соцмережах. Тоді написала пані Світлані, що є такий Музей російсько-української війни сучасної і цей тризуб міг би стати експонатом музею”, розповіла зберігачка фондів Іванна Козира.

Герб передали до музею взимку минулого року. Тепер в музеї чекають подружжя Світлани і Віталія Рись на офіційне відкриття експонату.