Довічне ув’язнення загрожує дев’ятьом бойовикам, які проводили «зачистки» окупованих Росією територій України

Служба безпеки зібрала доказову базу на дев’ятьох бойовиків терористичних організацій «Л/ДНР». Зловмисників взяли в полон під час боїв в районах Авдіївки, Мар’їнки та Лисичанська в квітні і травні поточного року. Про це повідомили в Службі безпеки України.

“Підозрювані брали активну участь у бойових діях проти Сил оборони України. Вони входили до складу російських каральних загонів, які проводили «зачистки» тимчасово окупованих Росією населених пунктів в Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Головною їхньою ціллю були українські військові та учасники руху опору серед місцевих жителів”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Російськими поплічниками є мешканці тимчасово окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей, які до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вступили до лав терористичних організацій «Л/ДНР».

“Напередодні повномасштабної війни Росії проти України їх перевели до складу регулярних підрозділів Південного військового округу ЗС РФ та призначили на «посади» снайперів, гранатометників, стрілків та помічників кулеметників”, – йдеться в Службі безпеки України.

Служба безпеки повідомила їм про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності).

Санкції першої статті передбачають позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. Санкції другої статті передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна. Наразі вони перебувають під вартою.