На виставці в Італії відбудеться виставка малюнків намальованих херсонцями (фото)

В Італії в місті Флоренція відбудеться виставка малюнків намальованих херсонцями. Проєкт не має вікових обмежень, наймолодшому учаснику три роки, найстаршому – 62 роки. Про це Суспільному розповіла директорка Херсонської дитячої художньої школи Юлія Сліпіч.

У квітні в місті Флоренція відбулась виставка проєкту “Я малюю мир”. Там були представлені роботи дітей з херсонської художньої школи.

“Відвідувачі виставки були вражені рівнем художнього виконання цих робіт, а організатор запропонував провести ще одну виставку, але вже більшу за форматом у червні”, – каже директорка художньої школи.

Дітям запропонували ідею для малюнків – порівняння між птахами і людьми.

“Там де йде війна птахи не живуть. Вони відлітають, бо їм потрібен спокій для того, щоб вирощувати своїх пташенят. Так само і людина, умови війни не природні для людини, тому сьогодні багато людей вимушені були, як птахи покинути свої домівки і виїхати в інші міста України, або навіть за кордон. Але вони понесли за собою свої звички, культуру, мову, таким чином Україна поїхала світом і тепер про неї знає весь світ. Звичайно більшість людей мріють повернутися назад у свої будинки, як птахи, які навесні повертаються додому”, – говорить керівниця школи.

Організатори проєкту хотіли, щоб ті птахи, які з’являтимуться у зображенні дітей були наповнені світлом, добром, любов’ю та з українськими орнаментами, щоб вони несли українську культуру.

“Ми побачили на деяких роботах дітей уривки з віршів Ліни Костенко і Тараса Шевченка. Нам дуже хотілось, щоб це була розповідь про Україну, про те що зараз відбувається і про ту підтримку, яка нам необхідна. Ми вже отримали понад триста робіт, досить різних, від позитивних емоцій до негативних”, – розповідає Юлія Сліпіч.

Багато картин отримали від дітей з Херсонської області, зокрема з сіл Львове і Чорнобаївка. А також з тимчасово окупованих Олешок, Нової Каховки та Каховки.

“Малюнки дітей з окупованих Росією територій виконані дуже простими матеріалами – звичайним олівцем з мінімальним кольором. Ми розуміємо, що дітям зараз там всього бракує. Ці малюнки дуже прості з одного боку, а з іншого наповнені глибинним сенсом того, що зараз переживає дитина”, – каже Юлія Сліпіч.

Після виставки у Флоренції, роботи поїдуть по інших країнах Європи та в Америку. А кращі роботи будуть відібрані для презентації під час святкування дня миру 21 вересня в стінах колізею в Римі.

"Люди як птахи": малюнки дітей з Херсонщини будуть представлені на виставці у Флоренції