Жителька Нової Каховки з Херсонщини вишиває шеврони для військових ЗСУ (відео)

Новокаховчанка Анастасія Борисова разом з братом вишивають шеврони для українських військових. Про це Анастасія розповіла Суспільному.

Декілька місяців тому, її друг попросив зробити шеврон. Дівчина зробила та виклала у соцмережі.

“Людям сподобалася моя робота і у мене почали замовляти. Я дуже хочу підтримати наших військових, обійняти, хоча б шевроном. Це для мене така честь, якщо мою роботу носить військовий”, – розповідає волонтерка.

Година безперервної роботи машинки – це два шеврони, тому за день встигають зробити максимум десять. До кожного шеврона додають брелоки, які виготовляє брат Анастасії. А також наліпки та листівки.

“Найчастіше в мене питають, скільки коштує моя робота. Я кажу, нічого – це найменше, що я можу зробити для наших військових, для їх підтримки та перемоги України”, – говорить дівчина.

Шеврони для військових можна замовити безплатно. Тканину, нитки та інші матеріали волонтерка купує за пожертви. Схему розробляє за допомогою спеціальної програми, а вишивку робить – на машинці.

“Я не змогла вивезти машинку, тому що авто було маленьке і помістилось тільки інвалідне крісло. А коли виїжджала моя мама, вона спакувала і у свою машину поклала та вивезла все на своїй автівці”, – розповідає Анастасія Борисова.

В тимчасово окупованій Росією Новій Каховці Анастасія з родиною жила п’ять місяців. Жінка займалась волонтерством та допомагала з ліками. Проте життя ставало все складнішим, до того ж старший син потребував реабілітації. Довелось виїздити. В Одесі її родина живе сім місяців.

В Одесі їх зустріли привітно та навіть допомогли з житлом.

“Коли ми евакуювалися, то мої друзі написали пости в соцмережах, що їде сім’я з маленькою дитиною, з дитинкою з інвалідністю і немає де жити. І один житель Одеси запропонував нам обрати житло, за яке він буде сплачувати”, – каже Анастасія.

Коли виїздила з Нової Каховки жінка, перше що взяла – були перукарські машинки. Тому нині, коли має час – робить зачіски.

“Я стрижу переселенців та одеситів. Одесити теж допомагають нам, а я хочу допомогти їм. Для мене важливо, щоб люди розуміли, що я їм вдячна за те, що кожен робить на своєму фронті”, – розказує волонтерка.

Окрім шевронів, Анастасія виготовляє окопні свічки для українських військових. У цьому їй допомагає п’ятирічна донька Мілана. Зроблене, жінка відносить до волонтерського центру “Місто Тисячі джерел”, яке заснували новокаховчани. А також Анастасія плете маскувальні сітки.

“Мене підтримує вся родина, щоб я могла не думати про погане та зробити щось корисне, що надихає мене та інших. Діти дивляться, що мама цілеспрямована. І також сприймають ці риси”, – каже новокаховчанка.