Наслідки обстрілу військами РФ Херсона (відео)

Військові РФ продовжують щільно обстрілювати Херсон та передмістя. На дорогах вирви від снарядів, розкидане каміння і земля. Черговими цілями російської армії стали церква, навчальний заклад, гуртожиток, приватні та багатоквартирні будинки. Про наслідки обстрілу пише Суспільне

З самого ранку місцеві жителі прибирають після нічних обстрілів РФ та підраховують збитки. Херсонка Надія Черкащенко розказала, що від обстрілу повністю розбиті вікна, розірвало газову трубу, зникла електрика. Георгій збирає побите скло у відро. Чекає, коли привезуть матеріали, щоб забити вікна. Розказує, вибухи були такої сили, що будинок хитався.

“Ми спали. Я прокинувся від того, що будинок захитався. Спочатку нічого не зрозумів. Коли другий раз гупнуло, то все скло посипалося. Я взагалі не розумію, для чого вони це роблять, тут же немає військових”, – каже Георгій.

Вночі обстріляли ще один багатоквартирний будинок. У стіні – наскрізні діри. Вибуховою хвилею та уламками в будинку повибивало вікна з першого по треті поверхи, посічений дах. Поранених немає, розказує працівниця ЖЕКУ Людмила Рубаняк, але люди у стресовому стані.

“Пошкодили людям вікна. В стінах дірки. Це було дуже страшно. Люди налякані, є поранені від скла. Вони відмовилися від госпіталізації”, – каже Людмила Рубаняк.

Половина квартир зараз порожні. Прибирають скло і забивають вікна тим, хто залишився вдома. Допомагають хлопці зі служби цивільного захисту.

“Влучив міномет. Повиносило в гуртожитку вікна, зараз зашиваємо їх. Допомагаємо чим можемо”, – говорить лейтенант служби цивільного захисту Михайло Омелюк.

Постійно під обстрілами і ще один мікрорайон. Після нічного обстрілу утворилася вирва біля магазину. Мікрорайон був обстріляний запальними снарядами. Зазнав руйнувань суднобудівний завод, навчальний заклад і гуртожиток.

“Ми забігли в під’їзд, а потім одразу два вибухи. Зранку розпочалося загоряння”, – говорить херсонець Олег Гладкий.

Пошкоджена і місцева церква. Там розтрощений паркан та посічений фасад. Вікна парафіяни забивають плитами. Настоятель храму православної церкви України Сергій Чудинович розказав, що пошкоджена південна частина храму.

“Церква побудована на схід, це якраз сторона від суднобудівного заводу. В саме подвір’я храму потрапив снаряд, який прилетів зі сторони, з лівого берега Дніпра. На території храму загиблих та поранених немає”, – каже настоятель храму.

За словами пресофіцера тактичної групи “Грім” Дмитра Плетенчука, минулої ночі поранення отримали дві людини.

“Було поранено двох літніх чоловіків: 60 та 84 років. Інформація щодо загиблих не надходила. Обстріли міста є безпідставними. Вони не мають ніякої військової доцільності. Не треба щось там шукати, це робиться для того, щоб показати свою військову присутність”, – розповів Дмитро Плетенчук.

Від обстрілів потерпають і передмістя Херсона та увесь Бериславський район.