Наслідки вкотре обстріляного військовими РФ Херсону (фото, відео)

Російські війська знову обстріляли житлові квартали Херсона. Снаряди влучили в тепломережі, будинки, магазин, автовокзал та причал. Про це написало Суспільне.

Продавчиня Юлія працює в одному з мікрорайонів Херсона. 16 лютого близько 10:00 перед магазином вибухнув російський снаряд. Двері до крамниці розлетілися, а поруч загинула жінка, яка в цей час просто йшла вулицею.

“Я стояла за касою. Як почула вибух, присіла та опустила голову. Підняла очі та почула, як сиплеться скло, а потім побачила дим. Чоловік воду набирав, під час вибуху відстрибнув в інший бік. Дівчинці теж пощастило, вона відійшла. Потім забігли люди та сказали, що жінка на вулиці померла”, – каже продавчиня.

Зранку російські військові обстрілювали Херсон кілька разів. Снаряди падали на території близько квадратного кілометра. Окрім загиблої жінки є і поранені.

“Біля гаражного кооперативу поранило чоловіка. Там палали гаражі, рятувальники їх загасили. Відомо також про пошкодження одного підприємства та газогону поряд з ним”, – розповів голова пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.

Родина Риженків разом з сусідами зранку розбирали уламки на своєму подвір’ї. Снаряд у будинок влучив напередодні. В будинку вигнулись двері, повилітали всі вікна, уламками посічені меблі.

“Спочатку були вибухи десь далеко. А потім ближче і ми вже зрозуміли, що це обстрілюють конкретно наш район. Дуже багато вибухів було. І вже коли в наш будинок поцілило, було дуже гучно, як землетрус. У мене досі мурашки по тілі. Дитина злякалася, бабуся теж сильно злякалася”, – говорить херсонка.

Херсонка Ольга Риженко розповіла, що пошкоджень зазнала кухня в її квартирі. Осколки з вікон та дверей розлетілись та потрапили в стіни.

Гучно у місті було і вночі. Російський снаряд пошкодив теплові мережі та котельню одного з теплопостачальних підприємств у центрі міста. Травмованих немає, котли не зруйновані. Мережу оперативно полагодили і тепло до десяти житлових будинків вже подали.

“Обстрілами пошкоджено покрівлю та мережу. В цей момент котельня працювала. В ній перебував черговий оператор, який контролював параметри теплоносія. Чоловік не ушкоджений, він знаходився в операторській, там більш безпечно, а влучило поряд, за стіною. Аварійна бригада швидко приїхала, відремонтували, котельня працює в штатному режимі, дає тепло в будинки”, – розповівтначальник відділу охорони праці Володимир Апухтін.

За інформацією ОВА, минулої доби Херсонщину обстріляли 52 рази, Херсон – 21. Окрім житлових будинків, руйнувань зазнали причал із катерами та гаражами, ботанічний сад і територія автовокзалу. Троє людей загинули, п’ятеро – поранені.