Одну мешканку Херсонщини засуджено, а ще двох мешканок Херсона підозрюють у колабораціонізмі

До п’яти років позбавлення волі засуджено мешканку Херсонщини, яка брала участь у проведенні псевдореферендуму. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За публічного обвинувачення прокурорів Олешківської окружної прокуратури визнано винною мешканку Чорнобаївської територіальної громади Херсонської області у колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Затриману засуджено до п’яти років позбавлення волі. Також жінку позбавлено права займати посади в органах державної влади та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом строком на десять років.
“Обвинувачена добровільно брала участь у проведенні організованого окупаційною владою РФ так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонської області. З 23 по 27 вересня 2022 року жінка у супроводі озброєних російських представників ходила по домівках місцевих мешканців з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні. Після завершення псевдоволевиявлення вона передала бюлетені військовим РФ, за що отримала «винагороду» в рублях. ЇЇ викрито та затримано на деокупованій території Херсонщини”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Тим часом, в Херсоні дві жінки будучи так званими “директорками” шкіл Херсона впроваджували стандарти освіти РФ. За це їх прокуратура підозрює у колабораціонізмі та пособництві Росії.
За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру двом мешканкам Херсона у колабораціонізмі та пособництві РФ (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Влітку 2022 року підозрювані – колишня завуч школи та викладач професійного училища пішли на співпрацю з Росією. Перша очолила захоплену російськими окупантами в Херсоні школу № 31, а друга – № 48. На займаних посадах, жінки впроваджували стандарти освіти РФ, із загальним застосуванням російської мови, як офіційної. Фігурантки сприяли розміщенню російської символіки на території шкіл та схиляли працівників закладу до співпраці з російськими окупантами”, йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі УСБ України в Херсонській  області.