Перед судом постануть дві жительки Херсонщини, які брали участь в організації псевдореферендуму

Судитимуть двох мешканок Херсонщини, які брали участь в організації псевдореферендуму. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Бериславська окружна прокуратура Херсонської області затвердила та скерувала до суду обвинувальні акти стосовно двох місцевих мешканок за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Жінки брали участь в організації проведення окупаційною владою РФ так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонської області. Вони, як «члени» незаконно створеної виборчої комісії ходили по домівках мешканців с. Качкарівка Бериславського району та вимагали від людей поставити потрібну «відмітку в бюлетенях». Після цього вони передавали урни з «бюлетенями» військовим РФ, за що отримали «винагороду» в російській валюті. Наразі жінки перебувають під вартою, де очікуватимуть на вирок суду”, – йдеться в повідомленні прокуратури.