За співпрвацю з російськими окупантами перед судом постануть троє мешканців Херсонщини

П’ять років за ґратами проведе мешканка Херсонщини, яка брала участь у псевдореферендумі. Також до суду скеровано обвинувальні акти стосовно так званих «начальника» та «юриста» окупаційного органу на Херсонщині. Про даних мешканців Херсонщини повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За підтримки публічного обвинувачення прокурорів Олешківської окружної прокуратури визнано винною у колабораціонізмі мешканку Станіславської громади Херсонської області (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Суд призначив обвинуваченій п’ять років позбавлення волі. Також жінку позбавлено права займати посади в органах державної влади, займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом строком на десять років. З 23 по 27 вересня 2022 року обвинувачена ходила по домівках місцевих мешканців з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні. Вела облік громадян за списком, а мешканців, які не хотіли брати участь  у незаконному процесі, запевняла про позитивні зміни у їхньому житті під керівництвом російської влади”, – йдеться у повідомленні прокуратури.

До набрання вироком законної сили жінка утримуватиметься під вартою.
Херсонська обласна прокуратура також затвердила та скерувала до суду обвинувальні акти стосовно двох мешканців Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачені після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та захоплення Херсонської області добровільно почали співпрацювати з російськими окупантами. Затримані пішли на службу до незаконно створеного органу – «Служби в справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих у Херсонській області». Один з них, займаючи посаду так званого «начальника», організовував роботу псевдооргану та агітував працівників ДСНС України, які залишилися в окупації співпрацювати з окупаційною владою РФ. Чоловік збирав оперативну інформацію щодо роботи підрозділів області та забезпечив незаконну передачу спеціальної техніки та спорядження ГУ ДСНС України в Херсонській області російським окупантам. Інший – зайняв посаду так званого «начальника юридичного відділу» цього ж органу. Він готував розпорядчі документи, проводив інвентаризацію, здійснював набір працівників до незаконно створеного окупаційною владою РФ органу”, – йдеться в прокуратурі.
В обидвох випадках санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.