Під час російської окупації Херсона науковець сховав знайдені під час розкопок артефакти

Під час російської окупації Херсона науковець сховав знайдені під час розкопок артефакти. Цю унікальну історію розповіли на сторінці Херсонського обласного краєзнавчого музею.

“Якби не війна, то на теренах Херсонщини зараз працювали б не сапери, а археологи. Саме так відбувалося з року в рік. Ось і у 2021 році під керівництвом відомого українського вченого Олександра Симоненка за участі херсонського археолога Дениса Сікози відбулися три археологічні експедиції. Традиційно після наукової обробки результати розкопок передають до Херсонського обласного краєзнавчого музею. Але цього разу на заваді стали війна і російська окупація міста. Денис Сікоза – молодий науковець, який досліджував знахідки, прийняв рішення вирватися з російської окупації. Вивезти археологічний матеріал через численні блокпости росіян було неможливо, кинути його напризволяще неприпустимо для справжнього патріота і фаната своєї справи. Тоді Денис прийняв рішення – заховати матеріали. Ретельно запакувавши знахідки, Денис закопав їх у підвалі. Вчений не знав, чи вдасться повернутися до міста у найближчий час, чи збережуться матеріали. Після повернення до міста, Денис віднайшов свої артефакти цілими”, – йдеться в дописі музею.

Херсонський обласний краєзнавчий музей, під час російської окупації  був розграбований росіянами, але тепер знову наповнюється новими експонатами.