В Одесі облаштували притулок для тварин евакуйованих з цирків, зоопарків та з під російських обстрілів (відео)

Подружжя Олена та Веніамін Батістік облаштували в Одесі притулок для домашніх та диких екзотичних тварин “Авелен”. Сюди потрапляють тварини з цирків та контактних зоопарків, а також тварини евакуйовані подалі від російських обстрілів. Про притулок дізнавалось Суспільне.

Олена разом з чоловіком Веніаміном відкрили центр порятунку тварин у 2017 році. У зооцентрі мешкають тварини, яких раніше утримували в неналежних умовах в цирках, контактних зоопарках та яких використовували вуличні фотографи. Також тут проживають евакуйовані тварини з гарячих точок – Харкова та Херсона. Одна з них – капуцин-плакса. Її вивезли із Херсона, де мавпу використовували під час пляжного сезону.

“До цього часу, як вона потрапила до нас, вона працювала на фото. Ми її сюди виносимо лише вдень, вночі забираємо додому. Ми намагалися її познайомити з іншими мавпами, але вони їй не цікаві. Вона все життя контактувала з людьми і не знає іншого життя”, – розповідає подружжя.

Папугу ара на ім’я Маргоша врятували з Херсона. Після постійних вибухів птах був у стресовому стані. Зараз він ще перебуває на лікуванні.

“Нам подзвонили вже після деокупації Херсона люди захотіли кращих умов для неї, бо там постійні вибухи. Птах у стресовому стані”, – розповідає Веніамін Батістік.

Єнотів Тімона та Лохудру врятували з-під обстрілів в Харкові.

“До нас звернулась жінка, щоб ми їх забрали, тому що вона в Харкові живе, а там росіяни обстрілюють щодня. Нам передали потягом цих двох єнотів, а наступного дня у їх вольєр потрапив снаряд”, – розповідає Олена.