Що відомо про долю колишнього міського голови Херсона Володимира Миколаєнка (відео)

“В кінці літа минулого року ми отримали від нього листа. І більше жодного зв’язку з ним нема. Я знаю, що він відмовився співпрацювати з колаборантами, бо напередодні, як його затримали, йому дзвонили місцеві колаборанти. Вони пропонували зустрітися і подальшу співпрацю, а якщо він не згоден то його заберуть до катівні”, – згадує Ганна.

Зі слів тих, хто повернувся з російського полону, Володимир Миколаєнко не падає духом, тримається.

“Умови їхнього утримання змінюються. Їх возять по різних колоніях. В кожному з цих місць були різні умови тримання. Десь було багато людей, в малому приміщенні, десь більш менш сприятливі умови. Ми знаємо, що в них є прогулянки, раз на тиждень. І їм раз на тиждень дозволяють прийняти гарячий душ”, – каже Ганна.

Рідні Володимира Миколаєнка звертались у різноманітні інстанції і дуже чекають на його повернення додому.

“У нас надія є кожної хвилини, бо в нього 93-річна мама, яка дала нам слово, що вона його дочекається. Тому ми всіма правдами-неправдами, звертаємося в різні інстанції. Кожного тижня його рідна сестра з Німеччини дзвонить в інформбюро, де кажуть, що він є у списках, він живий”, – розповіла Ганна

Наразі в російському полоні перебувають 705 жителів Херсонської області, станом на 25 травня вже повернулись 725 жителів, правоохоронці розслідують 1 430 справ з приводу викрадення та незаконного утримання жителів Херсонської області.