Поет Михайло Олійник пише вірші про рідну Херсонщину та нескорених херсонців (відео)

Творчість Михайла про пережите в російській окупації, визволення міста та життя зараз.

“Взагалі я не шукаю теми для поезії. Мене надихають дописи мешканців міста про рідну Батьківщину, про наш Херсон. Я навіть в книгах вказую, що цей вірш з’явився завдяки допису такому чи іншому”, – говорить Михайло Олійник.

Михайло вірші писав і раніше. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну додало нових тем.

“Писати вірші я почав відразу. Перший мій вірш в окупації: “нема куди бігти, збираючи речі”. Це про втечу в Європу і ось з цього моменту я почав викладати вірші про війну в своїй поетичній групі на Facebook: “Алгоритм мого серця”. Майже весь період окупації я викладав ці вірші, бо вони вселяли надію в людей. Надавали їм підтримку, і я відчував обов’язок перед ними підтримувати їх в окупації”, – каже Михайло Олійник.

На вірші Михайла Олійника почали писати музику. Пісні про незламних херсонців та місто почали з’являтися ще під час російської окупації. З віршів написаних у цей період склалася збірка “Незламний Херсон “.

“Це здебільшого вірші не про окупацію, це вірші часу звільнення і після звільнення десь до квітня місяця. Це наші відчуття, переживання, вибухи, артобстріли, загибель людей”, – говорить Михайло.

В особистому архіві Михайла Олійника є дві гільзи, на них зображена обкладинка його першої збірки – “Незламний Херсон”. Спочатку він хотів їх продати, а за отримані гроші – надрукувати книги. Але плани змінилися.

“Коли я побачив ці коробки на яких херсонський кавун і обкладинка моєї книги, я не захотів їх віддавати. Я цю збірку і ці дві коробки розмальовані, які символізують нашу Херсонщину, передам в якийсь музей нашого міста. Така буде невеличка експозиція подарунок від херсонців Херсону”, – каже поет.

Книги Михайла Олійника замовляють в Україні, і за кордоном. Примірники є в Польщі, Німеччині, Франції, США та Нідерландах. Зараз до друку готова друга книга – “Цвіт акації в окупації”, має бути і третя – “Херсон постскриптум”.

“В “Незламний Херсон” ввійшло небагато поезій, це вірші про наше місто, де згадується Херсон та безпосередньо географічні особливості нашого краю, там десь 65 поезій. А вже “Цвіт акації в окупації” – там 84 поезії й знову “Херсон постскриптум”, там вже 50 поезій є. Я думаю загалом ця трилогія буде містити близько двохсот віршів про Херсон про російську окупацію, про війну”, – говорить Михайло.

Михайло Олійник займається не лише написанням віршів.

“Зараз я персональний тренер, продовжую працювати в галузі спорту, треную людей допомагаю херсонцям відновлюватися, допомагаю воїнам ЗСУ тренуватися. Паралельно ще служу в муніципальній варті інспектором варти, також допомагаємо зі знайомими доправляти деякі речі на фронт і по місту наданням продуктових наборів”, – каже Михайло.