Поліція встановила особи понад 150 колаборантів, які допомагали провести референдум

Поліція встановила особи понад 150 колаборантів, які сприяли проведенню незаконному референдуму на Херсонщині. Про це повідомили на сторінці Херсонської області. 
“За останні кілька днів з тимчасово окупованих територій надходила інформація від громадян, що місцеві колаборанти у супроводі російських військових погрожували людям зброєю, залякували та примушували їх взяти участь у т.зв. «референдумі». Якщо у квартирі ніхто не відчиняв, військові вибивали двері. Зафіксовано масові випадки в селищах, коли людина ставила в бюлетені «ні», то військові рф її одразу відвозили у невідомому напрямку”, – йдеться в повідомленні.
В одному з селищ Генічеського району зрадники з числа місцевих жителів з нагоди «референдуму» організували концерт для школярів, під час якого дітям розмальовували обличчя триколором та роздавали прапори рф.
У Херсоні поліцейські встановили особи 72-х членів ДВК та ТВК з числа місцевих мешканців, які добровільно зайняли посади т.зв. голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій. У с.Чорнобаївка встановлено особи 14 колаборантів, які сприяли проведенню «референдуму».
У місті Каховка та Каховському районі 28 місцевих жителів добровільно зайняли посади т.зв. голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій.
У місті Каховка місцева колаборантка, яка керує комунальним підприємством, змушує працівників комунальної служби голосувати на референдумі. У разі відмови зрадниця погрожує людям звільненням з роботи.
У Скадовську поліція встановила особи 15 членів ДВК та ТВК з числа місцевих мешканців, які співпрацюють з окупаційною владою та добровільно зайняли посади т.зв. голів виборчих дільниць, їх заступників та членів виборчих комісій.
У місті Генічеськ та Генічеському районі поліція встановила особи 22-х місцевих зрадників – членів ДВК та ТВК.
За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст.110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» Кримінального кодексу України та ст.111-1 «Колабораційна діяльність» КК України.