Зняли кіно, а результати схоже вже були готові, – херсонці про псевдореферендум

27 вересня, коли на Херсонщині відкрились так звані “стаціонарні дільниці для голосування”, на вулицях було порожньо. А окупаційна влада заявила про високу явку та підтримку населення. Про це пише Суспільне.

Насправді ж, розповідає херсонка Галина, на вулицях було порожньо, як і у попередні дні так званого “референдуму”.  За словами жінки, кажуть, що ходили по домівках, але до неї не приходили, і від знайомих вона теж такого не чула.

“Загалом у херсонців ніхто нічого не питав, і їх думкою не цікавився. Там зробили собі картинку, зняли кіно, як вони це робили тисячу разів, а результати схоже намалювали ще до початку цього цирку”, – каже Галина.

Херсонка Уляна живе в центрі міста, розказує, що в їхньому дворі дві жінки з російськими військовими ходили по квартирах, але не по всіх, а вибірково. Також жінка бачила, як підвозили людей.

“Дві людини та автоматники стояли зі скринькою біля магазинів та ходили по квартирах. В нашому домі не були, були в сусідньому, та у моїх друзів і знайомих, але вони не відкривали двері”, – розказує Ульяна.

Перший заступник голови Херсонської ОВА Вадим Гулько говорить, що таких повідомлень з Херсонщини надійшло багато. Окупаційна влада силою та погрозами примушувала людей голосувати.

“Це низькосортна театральна постановка. Її мета – спробувати легітимізувати свої дії і терор, які чинить Росія на зайнятих територіях. Жодна цивілізована країна світу це дійство не визнає і факт проведення цього псевдореферендуму жодним чином не вплине на плани України”, – каже посадовець.

На ранок 27 вересня, як заявила окупаційна влада, проголосувало понад 63% жителів області. За словами директора причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександра Мошнягула, результати псевдореферендуму прогнозовані.

“Сумніву немає, що російська влада оголосить так званий референдум. Що він відбувся з дуже позитивним результатом для Росії. Від цього референдуму можна очікувати політичних наслідків, тобто мобілізації великої чоловічої частини населення. А також соціально – гуманітарні наслідки через уніфікацію і поширення російського законодавства. Це негативно вплине на освіту, на медицину, на соціальний захист”, – каже Мошнягул.

Явка, яку вже оголошує окупаційна влада, не дійсна. В області немає такої кількості людей, говорить голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

“Впевнений в тому, що відповідь на референдум, це вже справа загальнодержавна, не місцева, і тут немає алгоритму для Херсонської області окремо”, – розказав Олександр Самойленко.