Понад 23 тисячі таблеток для знезараження питної води видано в постраждалих від підтоплення областях внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС

Понад 23 тисячі таблеток для знезараження питної води видано в постраждалих від підтоплення областях внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Про це Міністерство охорони здоров’я України повідомило на своєму сайті.

Ще 12 774 тисячі таблеток передано до підприємств, які забезпечують населення питною водою та об’єктів критичної інфраструктури постраждалих областей.

“Таблетки знищують хвороботворні мікроорганізми, які  можуть викликати гострі кишкові інфекції”, – йдеться в повідомленні МОЗ.

Отримати таблетки для знезараження питної води від фахівців центрів контролю та профілактики хвороб, можна за особистим зверненням – у центрах контролю та профілактики хвороб. Для цього потрібно звернутися до місцевого ЦКПХ або до оперативного штабу з ліквідації наслідків за номером: 0 800 101 102.

“Вода, яка наразі централізовано подається або підвозиться населенню, а також бутильована вода, відповідає державним санітарним правилам та нормам і є безпечною для споживання”, – йдеться в МОЗ.

Щонайменше 30% проб води, відібраних з поверхневих водойм Херсонської, Одеської та Миколаївської областей, не відповідають гігієнічним нормам – тому купання у ній та використання такої води для господарських потреб заборонено.