Поранені цивільні, вагітні, інсулінозалежні – хто звертається по медичну допомогу в Херсоні

Минулого тижня до стаціонару лікарні ім.Тропіних звернулося 224 пацієнти, серед яких були цивільні поранені. Інтенсивно працювали бригади хірургів і травматологів. За цей час майже 40 хворим було проведено хірургічне лікування, в тому числі зроблено 9 безкоштовних оперативних втручань з привиду заміни кришталика при катаракті. Про це повідомляють на сайті міської ради. 

“В акушерському відділені народжуються діти. Багато породіль прибувають до нас у стані стресу, із районів, де проходять військові дії, долаючи важку та небезпечну дорогу. За тиждень проведено 7 пологів, з них 2 шляхом кесаревого розтину. Загалом від початку війни в акушерському відділенні «Тропіних» народилося 112 дітей, хлопчиків та дівчаток майже порівну”, йдеться в повідомленні.

Стабільно працює анестезіологічно-реанімаційна служба, функціональна, лабораторна діагностика. Проведено близько 200 рентгенологічних та 76 флюорографічних обстежень. Майже 200 ультразвукових, 72 функціональних і 1500 лабораторних досліджень було виконано протягом цих днів.

“Незважаючи на те, що багато людей з Херсона виїхало, до поліклінічних закладів не скорочується потік звернень, особливо це стосується пацієнтів із хронічними захворюваннями, а також людей, що залишилися самі – саме ця категорія сьогодні потребує найбільшої уваги”, повідомляють у мерії.

До амбулаторно-поліклінічної служби за тиждень звернулося 3092 пацієнта. Лікарем-ендокринологом оглянуто 95 хворих. В основному це хворі на інсулінозалежний цукровий діабет, які того ж дня змогли отримати інсулін. Хірургами амбулаторно проведено 15 оперативних втручань. До жіночої консультації звернулося 316 жінок, в тому числі 99 вагітних. Працював ендоскопічний кабінет, в якому проведено 20 ФГДС и 3 ФКС. До процедурних кабінетів звернулося майже 300 пацієнтів.

“В дитячих поліклініках педіатрами та вузькими спеціалістами було прийнято 733 пацієнтів. Проведено медичні огляди, консультації, процедури, в рамках планової вакцинації щеплено 57 дітей. У пунктах видачі ліків 111 дітям безкоштовно видано медичні препарати”, повідомляють лікарі.

У всіх поліклініках лікарні продовжують працювати пункти гуманітарних ліків, до яких загалом протягом тижня звернулося майже 300 осіб. Наразі поставка гуманітарної допомоги триває, і в наступні дні ми продовжимо розподіляти ліки. Враховуючи численні прохання та заявки, які залишають пацієнти щодо своїх потреб, формуємо замовлення до волонтерів на медикаменти різних профілів і маємо надію, що їх асортимент поповниться. Особлива потреба наразі у ліках, які застосовуються при серцево-судинних та неврологічних патологічних станах, хронічних ураженнях легеневої та абдомінально-печінкової системи тощо.

Нарощується потік пацієнтів до відділення медичної реабілітації, де за тиждень майже 300 людей отримали фізіопроцедури та близько 120 відвідали сеанси масажу. Чимало пацієнтів відзначають ефективність при багатьох захворюваннях, в тому числі при стресі та тривозі, лікувальної фізкультури, яку проводять інструктори відділення. Протягом тижня близько 100 людей відвідували ці заняття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *