Повідомлено про підозру місцевим мешканцям, які сприяли росіянам отримувати прибуток від Центрального ринку в Херсоні

Повідомлено про підозру п’ятьом місцевим мешканцям, які сприяли російським окупантам отримувати прибуток від захопленого Центрального ринку в Херсоні. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом чоловікам у колабораційній діяльності, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України). Також їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

“Підозрювані під час російської окупації Херсона погодились працювати на російську владу. Один з них зайняв посаду завідуючого господарством незаконно створеного російською владою підприємства – «Центральний ринок» Херсонської обласної спілки споживчих товариств. Він організовував оренду місць на підвідомчій території, змушував торговців перереєстровуватися, у так званій, «податковій службі», вести розрахунки в рублях, у тому числі за орендовані місця. Інший став так званим «контролером» ринку. Чоловік збирав з торговців кошти та передавав до каси окупаційного підприємства. Підозрювані діяли під керівництвом інших фігурантів, серед яких псевдодиректор ринку, його заступник з комерційної діяльності та бухгалтер підприємства. За участі цього «тріо» було зареєстровано підприємство в окупаційній податковій інспекції, відкрито рахунки в російському банку та збиралися податки, які йшли на рахунки російських окупантів”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі цим трьом заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України). Правоохоронці одночасно провели обшуки за місцями проживання всіх фігурантів, вилучили грошові кошти, документи та російську символіку.