Працівники лікарні залякували російських військових фейковим спалахом COVID-19

Працівники херсонської лікарні залякували російських військових фейковим спалахом COVID-19 та імітували співпрацю з ними. Про це пише The Wall Street Journal.

Під час російської окупації працівники херсонської лікарні хитрощами намагалися протидіяти ворогові, вигадуючи історії про спалах COVID-19 та вдаючи співпрацю з військовими РФ.

“Коли росіяни прийшли до закладу, вони наказали головному лікарю зняти синьо-жовтий прапор, який висів над головним входом, однак він відмовився: “Ви можете застрелити мене, якщо хочете, – згадував 68-річний чоловік, – але я не збираюся цього робити”.

Для того, аби перешкодити їм, співробітники імітували спалах COVID-19, ховали обладнання та шпигували на користь українських військових.

Пізніше, на бронетранспортері в лікарню прибули російські солдати , які хотіли перетворити заклад на військовий госпіталь.

“Головний лікар зустрів їх в комбінезоні та бахілах, і сказав росіянам, що вони не можуть увійти через спалах COVID-19. Персонал обліпив стіни попередженнями вірус. Хитрість спрацювала, і солдати пішли.”

Декілька тижнів медики надавали допомогу пораненим російським військовим і мирним жителям із прифронтових сіл. Близько 200 місцевих ховалися в підвалі лікарні під час обстрілу міста.”

За даними видання, росіяни неодноразово намагалися схилити головного лікаря на свій бік.

“В червні лікаря викликали на засідання. Один із місцевих мешканців представився міністром охорони здоров’я області, а згодом почав кричати на лікаря, за поширення антиросійських настроїв в лікарні. Його військові вдарили, згодом в нього стався інсульт.”

Росіяни призначили головну медсестру лікарні керувати лікарнею.

“Наступного дня медсестра пішла до головного лікаря, який оговтувався від інсульту, зі словами, що вона не хоче ставати на бік ворога, але лікар сказав їй, що вона повинна залишитись, а він буде їй допомагати.”

“Вона зразу ж зателефонувала українським службам безпеки, щоб повідомити, що трапилося, і дати зрозуміти, що вона не переходить на бік ворога.”

Одним із перших її вчинків було зняття з лікарні українського прапора, такий був план, щоб запевнити росіян, що вона на їхньому боці.

Стратегія медперсоналу полягала в тому, щоб виглядало так, нібито вони підкоряються вимогам окупантів.