Проблеми медичних закладів Херсонщини після деокупації (відео)
Про розв’язання кадрових питань, фінансування закладів, обладнання та забезпечення медикаментами говорив з керівниками лікарень міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Які проблеми мають медичні заклади після деокупації в Херсоні та як їх вирішувати пише Суспільне.
Нестача лікарів, особливо вузьких спеціальностей, на сьогодні є головною проблемою для медичних закладів Херсона.
“Що стосується проблемних питань, то це кадрове питання. З 270 лікарів, які в нас працювали до початку війни Росії в Україні, на сьогодні працюють 70 людей і ще 20 лікарів працюють онлайн”, – розповіла генеральна директорка Херсонської міської клінічної лікарні імені Є. Карабелеша Алла Малицька.
Враховуючи, що Херсонська область і південь України заміновані, і їх треба буде розмінувати ще довгий час, постане проблема мінно-вибухових травм у цивільного населення.
“Наше травматологічне відділення вже давно працює. Я думаю, що треба модернізувати в нашому травмпункті рентгенологічні установки”, – говорить генеральний директор лікарні імені А. і О. Тропіних Леонід Ремига.
Допомогти херсонським медикам готові колеги з інших регіонів України. Лікарня ім. Тропіних підписала меморандум про співпрацю з Рівненською центральною лікарнею.
“Тут буде більше одностороння допомога з точки зору допомоги Рівненської лікарні. Вони готові, як колеги протягнути нам руку помочі спеціалістами, обладнанням, медикаментами”, – говорить Ремига.
Під час перебування у Херсоні Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що проблеми медичної галузі Херсона, зокрема кадрові, будуть вирішені.
“Ми спілкувалися з головними лікарями Херсона, щоб розв’язувати проблеми по місту і забезпечити чергування вахтовим методом вузькопрофільних спеціалістів, яких сьогодні не вистачає. Або якщо єдиний вузькопрофільний спеціаліст виїхав, треба допомогти і привезти спеціаліста, який буде надавати допомогу безпосередньо поблизу місця проживання людей, які її потребують”, – повідомив Ляшко.