Прокуратура зайнялась справами трьох мешканців Херсонщини за співпрацю з російськими окупантами

Першого мешканця Херсонщини судитимуть за співпрацю з російськими окупантами та залучення людей до участі в псевдореферендумі. Ще одному мешканцю Херсонщини повідомленно про підозру за забезпечення російських окупантів Інтернет-зв’язком. А також, експоліцейський з Херсонщини підозрюється у державній зраді за присягу на вірність Росії.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Білозерського району за фактом колабораційної діяльності та пособництво країні-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“В червні 2022 року обвинувачений погодився діяти під керівництвом окупаційної влади РФ та зайняв посаду директора захопленого росіянами КП «Агрофірма радгосп Білозерський», що здійснює вирощування сільськогосподарської продукції. Псевдодиректор перереєстрував вказане підприємство в органах окупаційної адміністрації Росії та передав матеріальні ресурси військовослужбовцям та співробітникам спецслужб РФ. Також він допомагав окупаційній владі впроваджувати на Херсонщині так звану «рубльову зону», реалізуючи продукцію підприємства в російській валюті. Обвинувачений погрозами змушував працівників підприємства брати участь у псевдореферендумі щодо виходу зі складу України і приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонщини”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.
За процесуального керівництва Каховської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру ще одному місцевому мешканцю у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрюваний перейшов на бік рсійських окупантів та очолив телерадіокомпанію «Рубінтелеком». Чоловік забезпечував підключення до мережі Інтернет будівель та приміщень окупаційної влади РФ та російських військових об’єктів на тимчасово окупованих Росією територіях Херсонщини. Крім того, підозрюваний налаштовував комп’ютерну техніку російських окупантів та здійснював добір кадрів до телерадіокомпанії”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому поліцейському заочно повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Підозрюваний добровільно погодився на співпрацю з окупаційною владою РФ та зайняв посаду так званого «інспектора відділення дільничних інспекторів поліції Генічеського райвідділу поліції ГУ МВС Херсонської області».
На займаній посаді, чоловік виконує злочинні накази та розпорядження представників РФ, отримуючи за це заробітну плату в рублях”, – йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у місті Мелітополі.