Волонтери з Дніпропетровщини допомагають відновити деокуповану Хрещенівку на Херсонщині

Восени 2022 року, коли за Хрещенівку точились бої з російськими військами, волонтери з Нікополя зібрали та передали гуманітарну допомогу жителям села. Зараз волонтери з Нікополя допомагають навести лад вже в деокупованій Хрещенівці. Про те, як жила Хрещенівка з березня 2022 року під російською окупацією та постійними обстрілами російською армією, мешканка села Анна Клим розповіла Суспільному.

Анна більше десяти років живе в Нікополі. В березні 2022 року російські війська зайшли у її рідну Хрещенівку.

“Мені 38 років, народилась в Хрещенівці, але половину життя я вже живу в іншому місті. Я завжди була активною, тож і під час війни Росії проти України взялася допомагати своїм односельцям, які опинилися в російській окупації. У Нікополі велика спілка волонтерів, ми спілкуємося між собою, щоб допомагати людям”, – розповіла Анна.

Російські окупанти в селі грабували, катували місцевих, трощили те, що не могли забрати.

“Староста Віктор Копиток – чимало натерпівся. В Любимівці та Біляївці в школах росіяни зробили тюрми, де утримували цивільних людей, взятих у полон. Багато покраденого, багато понищеного. У моєї вчительки музики майно знищене повністю. Ось стоїть холодильник – порубаний сокирою, просто тому, що росіяни вивезти його не змогли. По посадках довкола розтягнутий посуд, хатні речі, навіть унітази. В посадках на землі, в окопах лежать килими, вкрадені в людей – російські військові їх собі стелилизамість простирадл”, – розповіла жінка.

Волонтери з Нікополя допомагають відновити життя у звільненій Хрещенівці на Херсонщині

У Хрещенівці та сусідніх селах зруйновані й пошкоджені навчальні заклади. Багато побитих житлових будинків. Попри це, люди повертаються до домівок і починають налагоджувати своє життя.

“У Хрещенівці залишилась фельдшерка Ольга Павлівна, вона працювала і під час російської окупації. Крім того, в село приїздять “Лікарі без кордонів»” А ось магазини не працюють ще. Хліб і продукти в село привозять. Наш благодійний фонд “Берегині Нікополя” не дуже великий. Тому, коли ми збираємося в поїздку, даємо заклик по волонтерській спільноті міста, і нам допомагають – хтось речі привозить, хтось – продукти”, – розповіла Анна Клим.

Анна завжди слідкувала за рідною Хрещенівкою. У Нововоронцовській громаді всі гуманітарні питання взяли на себе волонтери – Дмитро Бурлай, Андрій Селецький, які й зараз продовжують працювати. Нікопольці теж допомагають. Зібрали саджанці дерев і квітів, щоб висадити на місці понівеченого сільського парку.

“Я добре пам’ятаю, який у Хрещенівці був парк, тому запропонувала допомогти його відродити, адже зараз він дуже понищений. Колись цей парк був найкращим у Херсонській області серед всіх сільських парків! У нас там був зоопарк навіть”, – згадує Анна.

Волонтери з Нікополя допомагають відновити життя у звільненій Хрещенівці на Херсонщині

Волонтери кинули заклик – і нікопольці почали приносити все, що могли, не лише квіти та паркові культури, а й смородину та малину,

“Біля школи в Хрещенівці є сад, де можна фруктові дерева посадити. Ми все відвезли, а потім у соцмережі бачили, як люди саджали ці квіти та дерева”, – розповіла Анна Клим.