П’ятнадцять років тюрми отримали колаборанти, які займали керівні посади в псевдоміліції Херсонщини

П’ятнадцять років тюрми отримали колаборанти, які зайняли керівні посади в псевдоміліції Херсонщини. Про це повідомила Національна поліція України на своєму сайті.

“З березня по травень 2022 року четверо місцевих мешканців, перебуваючи на території окупованого РФ м.Генічеськ, пішли на співпрацю з російською окупаційною владою та добровільно погодилися зайняти посади керівного складу псевдоправоохоронного органу. А саме – начальника, двох заступників начальника та керівника кадрового підрозділу так званого «Генічеського РВ ГУ МВС у Херсонській області». В червні 2022 року чотирьом громадянам повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Йдеться про ексначальника охорони приватної фірми та колишніх правоохоронців, які у різний час були звільнені зі своїх посад. Перебуваючи на даних посадах, вони займалися підбором співробітників «міліції», охороною заходів, які проводила окупаційна адміністрація, а також виконували інші «правоохоронні функції» на території міста”, – йдеться в повідомленні поліції.
На підставі зібраної правоохоронцями доказової бази суд визнав чотирьох громадян України винними у колабораційній діяльності та засудив їх до 15-ти років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також засуджених позбавили права обіймати посади в державних органах впродовж 15-ти років.