На Херсонщині працює зведений загін з розмінувань Нацгвардії України (відео)

Зведений загін з розмінувань Нацгвардії України зараз займається розмінуванням полів на Херсонщині. Намагаються очистити від російських боєприпасів територію, для того, щоб фермери могли відновити свою роботу. Про роботу спеціального загону з розмінувань дізнавалось Суспільне.

“Боєприпаси до “Градів”, касетні боєприпаси від “Ураганів”, залишки зенітних ракет, та касетні боєприпаси від “Смерча”. Це частина російських боєприпасів з якими нам доводиться працювати”, – розказує командир зведеного загону з розмінувань Національної гвардії України.

Російські боєприпаси зведений загін з розмінувань Національної гвардії України розміновує на полях сільськогосподарського призначення.

“В нас зараз в пріоритеті очищення полів сільськогосподарського призначення, тому що Херсонська область живе коштом сільського господарства. Зараз поки фермери ще можуть провести посівну, це сільські угіддя. Ми за допомогою дронів перевіряємо поля, під’їзди, з’їзди, дороги. Все що знаходимо, якщо воно небезпечне, знищуємо на місці, якщо можливе транспортування, звозимо в максимально безпечне для навколишнього середовища та населення місце і знищуємо”, – каже командир зведеного загону з розмінувань Національної гвардії України Ігор.

Він займається розмінуванням протягом десяти років. За місяць-два знаходять десять тисяч вибухонебезпечних предметів.

“В Херсонській області дуже багато касетних боєприпасів, які з допомогою російської реактивної артилерії просто засівають поля в хаотичному порядку. Не можна бути впевненим, що там вже чисто або навпаки, бо обстріли тривають”, – говорить Ігор.

Тривалість розмінування залежить від даної ділянки.

“Чим більше боєприпасів, тим більше часу буде займати розмінування. Питання стоїть не в часі, питання стоїть в безпеці, як для місцевого населення, так і для військовослужбовців, саперів, які займаються розмінуванням”, – каже командир зведеного загону.

Інформацію про заміновані поля загін отримує від місцевих військових адміністрацій та фермерів.

“Якщо є нагальна потреба, ми виїжджаємо на виклик, проводимо розмінування. А в загальному, ми згідно плану дій військової адміністрації Херсона розміновуємо землю. В першу чергу розміновуємо землі, які займають менше часу, щоб чим більше земель можна було засіяти”, – говорить Ігор.

Фахівці загону постійно нагадують про правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Якщо людина знайшла боєприпаси, потрібно відійти на безпечну відстань та повідомити про знахідку поліцію або ДСНС.

“На одному з сільськогосподарських угідь фермер вирішив не чекати розмінування, почати обробляти поле, і трактор підірвався на трьох протитанкових мінах. Тракторист залишився живим. Після перевірки даної території ми зняли ряд мін. Навіть під підірваним трактором ще були міни”, – каже командир Ігор.