Рік тому співробітники СБУ Садохін та Криворучко заспокоювали херсонців, що вторгнення Росії в Україну не буде

Минулого року, за день до повномасштабного вторгнення Росії в Україну начальник Херсонського обласного управління СБУ Сергій Криворучко та начальник антитерористичного центру СБУ Ігор Садохін запевняли всіх присутнім на закритій частині Ради оборони області, що ніякого вторгнення Росії в Україну не буде. Про це у матеріалі Олексія Братущака для Української правди розповідає командир 124-ої херсонської бригади ТрО Дмитро Іщенко.

23 лютого в Херсоні відбулася нарада з приводу введення в Україні надзвичайного стану. Голова обладміністрації Геннадій Лагута зібрав керівників міста та області, а також силовиків. На цьому заході був присутній і комбриг Іщенко. Після наради на брифінгу для журналістів Лагута повідомив, що на Херсонщині створюється оперативний штаб під його головуванням.

“Прошу всіх заспокоїтись, ми працюємо для того, щоб ви, мешканці Херсонської області, відчували себе в безпеці. Ми будемо дивитися людям в очі, щоб показати, що ми – єдина команда, яка працює на благо держави”, – запевнив Лагута.

Комбриг Іщенко розповідає, що відбулося на закритій частині в ОДА.

“Там доповідали начальник АТЦ (антитерористичного центру), начальник СБУ, що вторгнення ніякого не буде. Це було о 19:00”, – каже Іщенко.

За даними журналіста Братущака, ще не завершилася доба 23 лютого, а з Херсона почалася евакуація. Першими виїжджали працівники СБУ.

“Для родин працівників СБУ на вокзалі стояли автобуси і вони до 24:00 евакуювалися. Вивезли сім’ї та особовий склад”, – розповів на умовах анонімності працівник херсонської поліції.

Наступного дня після захоплення росіянами Херсона стало відомо, що у Чернівцях затримано помічника начальника УСБУ в Херсонській області, керівника антитерористичного центру (АТЦ) Ігоря Садохіна. Вважається, що Садохін працював на російську розвідку декілька років, і відділ внутрішньої безпеки УСБУ у Херсонській області мав до нього питання. При цьому, Садохін був на непоганому рахунку у керівництва та колег. Ігор Садохін жив досить непогано. Мав декілька об’єктів нерухомості, незадовго до повномасштабного нападу Росії придбав дорогий автомобіль.