Російські окупанти на Херсонщині катують тих, хто відмовляється від російського паспорта

Для того, аби змусити українців брати російський паспорт на тимчасово захопленій Росією території Херсонської області, російські окупанти погрожують людям фізичною розправою. Про це повідомив Центр національного спротиву (ЦНС).
Місцеве населення тимчасово окупованих територій продовжує чинити спротив примусовій російській паспортизації. Темпи видання російських паспортів занадто низькі, й окупаційній адміністрації РФ отримують системні догани від російських кураторів. У населених пунктах у тимчасово окупованих Росією районах Херсонщини росіяни знущаються з цивільного населення.

“За відмову від паспорта росіяни погрожують смертю. Неодноразово російські окупанти проводили показові покарання, чоловікам одягали мішок на голову та кидали в окопи”, – зазначили у ЦНС.

Також для тиску на людей росіяни використовують катівню в Генічеську, де знущаються з місцевого населення. Там піддають жорстоким тортурам громадян із проукраїнськими поглядами, а також тих, хто не бажає виконувати вимоги місцевої окупаційної влади.

“Росіяни змушують населення отримати російський паспорт, аби уникнути розправи. Попри це, мешканці продовжують чинити спротив та відмовляються від російського паспорта”, – додали там.

Росія видає паспорти жителям Криму з моменту незаконної анексії півострова в 2014 році. Зараз Росія продовжує це робити вже на інших окупованих нею територіях. Майже всі країни-члени ЄС заявили, що не визнають російські паспорти, видані на окупованих Росією територіях України.