Російські окупанти руйнують екосистему навколо острова Джарилгач на Херсонщині (відео)

Окупаційна влада РФ змінила статус заповідника на острові Джарилгач Херсонської області. Відтепер основні види діяльності на острові – це мисливство та риболовля. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Судячи з “реєстраційних” документів російські окупанти планують зробити на острові полювання на диких тварин. Ці факти не повинні залишитися без відповідного реагування з боку наших міжнародних партнерів.

“Води довкола острова забруднені ракетним паливом, від розливів нафти та хімічних речовин. Навколо острова, росте понад три мільйони тонн поживних водоростей. Це майже 50% макрофітів всього Чорного моря, які й без того зникають через поширення в морі нижнього безкисневого шару води. Великі запаси водоростей важливі для росту морських мешканців та збалансованої екосистеми. Навколо острова росли понад 500 видів різних рослин, майже 250 видів птахів, 81 вид червонокнижних тварин. Все це біорізноманіття під загрозою знищення від таких дій російських окупантів”, – каже Руслан Стрілець.

Зміна гідрологічного режиму точно призведе до погіршення якості води і може мати незворотні наслідки. Вже є підтвердження понад 150 випадків загибелі дельфінів, але насправді таких випадків може бути понад тисячу.

“На цій території домінували такі види дельфінів, як азовка та білобочка. А цього року є багато повідомлень про загибель виду афалін. Я хочу звернутися до всіх українців, які потенційно можуть стати свідками загибелі дельфінів, щоб вони невідкладно повідомляли про це Українському науковому центру екології моря, який розташований в Одесі або до Міністерства довкілля, тому що кожен випадок має бути задокументований та обрахований”, – говорить Міністр екології.

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, на тимчасово окупованому росіянами острові Джарилгач Херсонської області армія РФ розмістила близько 300 російських військовослужбовців та 15 човнів іноземного виробництва, що були викрадені в місцевого населення.