Російські солдати на Новокаховському ринку

Нова Каховка залишається місцем, куди щодня прибуває безліч росіян. Проте більшості з них явно було раніше не до бойових дій. Їх бачили в кафе, на ринках, куди вони приїжджали як на авто, так і цілими групами на воєнних вантажівках. Як пише НОВА КАХОВКА.City, з кінця лютого росіян на ринку дещо менше.

Можливо, просто завершилася ротація, й вони обжились. Чи просто в РФ почалося нормальне забезпечення власних окупаційних військ.

“Раніше солдати ходили на оптовий ринок, де масово купували навіть мішки для окопів. Часто купували й продукти. Алкогольні напої також користувалися попитом. Інколи для російських солдат, ймовірно, скуплялися цивільні жінки, що приїздили на ринок на іномарках”

У магазинах військові ведуть себе по-різному: як конфліктно, так і мирно.

“Комусь з росіян могли не сподобатися зауваження продавчині, щоб ті не чіпали товар брудними руками. Тоді солдати ледь не погрожували. Іноді росіяни навпаки, залишали решту касиршам як чайові, без зайвих натяків”

Останнім часом російські окупанти тиснуть на продавців, які продовжують брати в якості оплати гривні. Але деякі містяни й самі не проти співпрацювати з росіянами.

“Біля колишнього АТБ раніше був дуже активний рух росіян. І зараз теж, в принципі. Вони вже звикли ходити там до крамничок і супермаркету. Одного разу до військового РФ підійшов хлопчик, підліток років 14. І попросив грошей. Солдат дав. Згодом хлопчик покружляв довкола району АТБ. Чим він займався, не знаю. Напевно, ще у когось просив гроші. А потім бачу: підліток знову підійшов і попросив на морозиво. Ще раз у того самого солдата, який йому вже давав рублі. Тоді солдат тихо-мирно порадив підлітку, щоб той хоч запам’ятовував, у кого вже просив гроші”, – розповідає Новокаховчанка.

Нова Каховка окупована Росією з перших днів війни. Переважна більшість новокаховчан евакуювалися на підконтрольну Україні територію або за кордон.