Російські війська намагаються відновити роботу затопленої насосної станції Каховського магістрального каналу

Головна насосна станція управління головного Каховського магістрального каналу внаслідок злочинних дій російських окупантів повністю затоплена. Російські окупанти відновили в ній подачу електроенергії і намагаються відкачати воду. На відновлення роботи головної насосної станції може піти не один рік. Про це з посиланням на власні джерела на окупованій Росією території Херсонщини повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Зараз Головна насосна станція управління головного Каховського магістрального каналу повністю затоплена до рівня води в Каховському водосховищі. Всі підземні приміщення на глибині 16 метрів з системою вентиляції, дренажними насосами, десятьма основними насосними агрегатами, два з яких разом із електродвигунами, ліфтові шахти знаходяться у воді. Вийшла з ладу й частина електродвигунів, що розташовані вище рівня води в будівлі головної насосної станції: майже п’ять місяців у приміщенні спостерігається висока вологість, яка негативно впливає на їхню працездатність.

“Російські окупанти відчайдушно намагаються відновити роботу насосної станції. Для цього вони завезли «спеціалістів» з Росії, поновили подачу електроенергії, але співробітників станції туди не підпускають. Навіть якщо їм вдасться запустити насоси для відкачки води, то, судячи з її обсягів, на це у них піде не менше 40 діб безперервної роботи. Але все затоплене обладнання доведеться капітально ремонтувати і замінювати. До того ж, росіяни встигли знищити шафи управління і повиривали з них кабелі. На відновлення всього цього піде точно не один рік”, – розповіли джерела ЦЖР.

Обладнання для головної насосної станції управління головного Каховського магістрального каналу можливо замовити на Уральському гідромеханічному заводі. Однак на виготовлення спеціалізованих насосних агрегатів піде багато часу. А їх встановлення теж займе не один місяць. Раніше для ремонту агрегатів залучали спеціалістів з Запорізької області.

“Затоплення головної насосної станції управління головного Каховського магістрального каналу спричинили постійні російські обстріли. Наприкінці листопада 2022 року російські окупанти пошкодили герметизацію головної насосної станції каналу, після чого почалось її затоплення, спочатку ґрунтовими водами. Головна насосна станція збудована таким чином, що її машинна зала з основними насосними агрегатами, частиною електродвигунів, дренажними насосами та системою вентиляції розташована нижче рівня води. Така конструкція, на відміну від Північно-Кримського каналу, дозволяє заповнювати русло Каховського магканалу навіть при критично низькому рівні води в Каховському водосховищі”, – йдеться в повідомленні.

Російські окупанти вже визнали, що не здатні відновити роботу Каховського магістрального каналу і назвали катастрофічною ситуацію з водопостачанням в окупованих Росією Херсонській і Запорізькій областях. Вирішити цю проблему вони запропонували за допомогою артезіанських свердловин, як це вже було в Криму. Тим часом русло каналу почало пересихати, а залишки води з нього осійські окупанти перекидають на Мелітополь і Бердянськ. Зараз російські окупанти продовжують грабувати управління головного Каховського магістрального каналу.

“Минулого тижня росіяни вивозили звідти в невідомому напрямку транспорт. Допомагали їм у цьому ексначальник Басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра Ігор Андрієнко і начальник головної насосної станції Сірогозької зрошувальної системи Володимир Кірюшин. Дії російських окупантів вказують на те, що вони навряд чи мають бажання відновити роботу Каховського магістрального каналу”, – повідомляють джерела.