У Херсоні укріплюють зупинки громадського транспорту (відео)

У Херсоні почали укріплювати зупинки громадського транспорту. Як убезпечують від обстрілів жителів Херсонської громади, дізнавалось Суспільне.

Металева сітка, агроволокно і всередині пісок – такий габіон з’явився на зупинках громадського транспорту в місті. Така конструкція є ефективною для захисту від снарядів та уламків.

“Споруда має висоту два метри. Товщина габіона один метр. В середину засипається пісок. Це дозволяє сховатися людям, які стоять на зупинці, під час обстрілів російської армії та захиститися від уламків снарядів, які розірвалися поряд”, – говорить координатор проєкту Роман Головня.

Габіони встановили на двох зупинках і поблизу волонтерського центру в іншому мікрорайоні. Реалізувати проєкт вдалося завдяки підтримці благодійного фонду “Повір у себе”, та підприємству, яке надало пісок, а встановленням займалися херсонські волонтери. Такі бетонні укриття мають встановлювати не тільки на зупинках, а й у дворах багатоповерхівок.

Перше мобільне укриття, монолітну конструкцію з бетону й арматури, в Херсоні встановили на початку січня. Одне з укриттів поки не зібрали. Цей моноліт встановлюватимуть неподалік помешкань городян і поруч з дитячим майданчиком. У Херсонській територіальній громаді буде розміщено до 80 мобільних укриттів.