Росіяни готуються викрасти тварин із заповідника «Асканія-Нова»

Рідкісні види тварин з біосферного заповідника “Асканія-Нова”, який понад рік перебуває в російській окупації у Херсонській області, опинилися під загрозою викрадення. Весь цей час російські окупанти обходили заповідник стороною і за тваринами та тисячами гектарів степу доглядали українські працівники. Про це повідомило Громадське Радіо посилаючись на слова заступника директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова.

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов вважає, що російська армія готується до викрадення тварин.

“Зараз у них очевидно дійшли руки до комплексу і вони будують нові плани на “Асканію-Нову”. Назагал озвучують, що в планах “розвиток туризму”. Однак наскільки мені видається, з деяких їхніх рухів, то насправді вони готують викрадення тварин з “Асканії-Нової” і знищення парку заповідника, і інституту. Тобто вони хочуть просто пограбувати заповідник”, – розповів Данилов.

Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна з 1995 року є заповідником міжнародного значення з сертифікатом ЮНЕСКО. В ньому понад сто років у напівдиких умовах живуть рідкісні види тварин: мова йде про понад 1200 тварин з п’яти континентів.

“Тваринний світ заповідної території налічує 69 видів тварин, занесених в Червону книгу України, 295 видів тварин, що охороняються Бернською конвенцією, 104 види тварин Боннською конвенцією, 12 видів тварин занесених в Європейський червоний список. Тут мешкають благородні олені, бізони, зебри, коні Пржевальського, кулани, верблюди, плазуни, павліни, антилопи-сайгаки. Це єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів через війну Росії в Україні постраждали 600 видів тварин,  Екологічна шкода від повномасштабної агресії Росії в Україні становить три трлн грн, частина природних ресурсів втрачена назавжди. Насправді дії Росії в Україні мають назву – це екоцид, стверджує рух за права тварин UAnimals.