Росіяни обстріляли будівлю ОВА у Херсоні

Внаслідок обстрілу зруйнована адміністративна будівля Херсонської ОВА, вибиті вікна у житлових будинках. Шестеро людей отримали поранення, повідомила Суспільному Головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська, пише Суспільне.

Херсонські прокурори розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Як розповів Суспільному начальник пресслужби сил оборони Херсона Дмитро Плетенчук, окрім адмінбудівлі Херсонської ОВА, також російські війська влучили у приватний склад, де виникла пожежа.

“На місці дуже серйозна пожежа. Там був товар місцевих підприємців, які заробляли собі на життя та своїм родинам знищено. Також обстріляно кілька вулиць”, — говорить Дмитро Плетенчук.

За словами начальника пресслужби сил оборони Херсона, війська РФ вчергове влучили в адміністрацію українського міста.

“Це вже, на скільки пам’ятаю, третя адміністрація обласна, яку б’ють російські окупанти (Харківська та Миколаївська). Вони не змінюють своєї терористичної тактики залякування місцевого населення, залякування українців. Ніякого військового змісту в подібних обстрілах немає. Немає сенсу бити в порожню будівлю. Нічого, крім тероризму, це не викликає. Єдине, чого вони намагаються досягнути такими обстрілами, це змусити нас зламатися, змусити нас підкоритися. Проте Херсон — це Україна, був, є і буде”, — каже Дмитро Плетенчук.

Російські війська обстріляли будівлю Херсонської ОВА
Війська РФ обстріляли адмінбудівлю Херсонської ОВА, 14 грудня 2022 року Фото: Олена Ліщенко/Суспільне Херсон

Керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков повідомив Суспільному, що після обстеження будівлі буде акт, з якого будуть розуміти наскільки можна відновити.

“На момент обстрілу людей в адмінбудівлі не було, Пункт Незламності працює і деякі люди були там. Думаю, це перш за все, як завжди, боротьба з цивільними і інфраструктурними об’єктами. Будівля ОВА – це обличчя Херсона і вони продовжують мирне місто, воювати з людьми, з комунальними підприємствами, з медичними установами”, — розповів Олександр Толоконніков.

Російські війська обстріляли будівлю Херсонської ОВА
Пошкоджена вітрина магазину біля обстріляної військами РФ адмінбудівлі Херсонської ОВА, 14 грудня 2022 року Фото: Олена Ліщенко/Суспільне Херсон

Ольга працює поруч з будівлею ОВА. На момент обстрілів вона була у приміщенні кав’ярні.

“Воно так бахнуло, навіть не очікувала такого. Добре, що тут люди хоч не стояли. Я хвилювалась, бо скло ж випало сюди. Люди були тут на площі, але їх було не дуже багато”, — каже Ольга.