Росіяни викрали 15 тисяч музейних експонатів з Херсона

З території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів. Про це 17 листопада під час брифінгу розповіла Постійна Представниця Президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева, пише Суспільне.

“З 31 жовтня до 3 листопада завантажували в фури та вивозили з краєзнавчого та художнього музеїв до окупованого Криму твори мистецтва та оргтехніку. Старовинні предмети перевозили неналежним чином, просто замотавши в ганчір’я”, — зазначила Ташева.

З 12 травня російські військові проводили цілеспрямовані рейди до помешкань місцевих краєзнавців, колекціонерів і магазинів антикваріату. За словами Ташевої, відбирали все, що має хоча б найменшу художню чи історичну цінність. А від музейників вимагали списки цінних експонатів та осіб для евакуації, зокрема працівників музеїв із сім’ями.

Ташева порівняла це з подіями Другої світової війни. І додала, що всі винні у викраденні історичних і культурних цінностей будуть притягнуті до відповідальності, а Росія буде змушена повернути експонати та відшкодувати знищене.

Зокрема росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Частину з вкраденого вдалось ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

Агенство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.