Росіяни вимагають від бюджетників отримувати паспорти РФ, погрожуючи звільненням

Росіяни агресивно просувають свою паспортизацію на всіх окупованих територіях України, в тому числі, і в Херсонській області, розташованій на лівобережжі Дніпра. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

“Окупаційні адміністрації донесли до працівників бюджетної сфери, зокрема лікарям, комунальникам й іншим, що їм всім необхідно отримати російський паспорт, якщо вони бажають надалі працювати. Крім того, від людей вимагають написати заяву на відмову від українського громадянства. Водночас росіяни відкривають на тимчасово окупованих територіях центри зайнятості, але стати на облік там можна буде лише з паспортом Росії”, йдеться в повідомленні.

Центр національного спротиву закликає ігнорувати вимоги окупантів й виїжджати на території підконтрольні уряду України. Але людям, які й зараз живуть на окупованій частині Херсонської області, тепер майже неможливо виїхати. Проїзд по українській території неможливий, бо немає безпечної переправи через Дніпро. А виїзд через окупований Крим, Росію і закордонні країни дуже дорогий і пов’язаний із значними ризиками в дорозі та під час перетину пунктів пропуску.