Росіяни вивезли пацієнтів Каїрського психоневрологічного інтернату до Волгограду

Вивезені з психоневрологічного будинку-інтернату села Каїри в Херсонській області України пацієнти перебувають у Волгоградській області Росії. Правозахисники заявляють про відкрите викрадення, адже сім’ї підопічних інтернату нічого не знали про місцезнаходження своїх рідних. Про це пише Радіо Свобода.

Російські загарбники у листопаді 2022 року евакуювали близько 300 пацієнтів психоневрологічного інтернату села Каїри Каховського району.

За словами представника департаменту інформаційної політики МНС Росії Дмитра Єршова,

“Пацієнтів евакуювали до Криму, але надалі планують перевезти до Краснодарської чи Волгоградської області”.

Російський антивоєнний рух виявив, що вивезені пацієнти з села Каїри перебувають у Волгоградської області Росії. Майже через місяць на офіційному сайті постачальників соціальних послуг Волгоградської області з’явилося повідомлення, на початку грудня до місцевого психоневрологічного закладу були доправлені підопічні будинку-інтернату з українського села Каїри.

Відомо, що пацієнтів вивезли з села Каїри насильно без інформування та згоди. Наразі вони перебувають на території волгоградського інтернату. Експерт українського «Центру громадянських свобод» професор Михайло Савва заявляє, що це порушення Женевської конвенції та є “формою геноциду”.