Розпочалася перша капітальна відбудова на Херсонщині (фото)

На Херсонщині стартувала реконструкція зруйнованого залізобетонного мосту на міжнародній трасі М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ. Йдеться про переправу на автошляху, який сполучає Херсон з Миколаєвом. Про це  повідомляє Міністерство інфраструктури України, на своїй сторінці в Facebook.

Дорога в цьому місці першої категорії, тобто має чотири полоси руху з розділенням зустрічних потоків. У грудні минулого року дорожники облаштували тут тимчасову об’їзну дорогу, яку для зручності водіїв заасфальтували. Увесь цей час, незважаючи на регулярні російські обстріли, тривали роботи з підготовки до відбудови мосту.

З моменту звільнення правобережної частини області дорога стала основною для доставки продуктів, медикаментів, речей першої потреби. Після розмінування дорожники розчистили трасу М-14 та звели тимчасові переправи. Але вони не витримують зростаючого автомобільного трафіку.

Замість демонтованих уламків підірваної штучної споруди невдовзі тут буде міст на опорах із гофрованої сталі. Уже змонтовані три гофровані сталеві труби.

Це швидка та надійна методика будівництва, яка широко застосовується в Україні. Передбачений проїзд чотирма смугами руху. Це забезпечить швидкий проїзд трасою та спростить пересування цивільного населення.

На початку грудня минулого року Кабінет Міністрів об’єднав Міністерство інфраструктури та Міністерство розвитку громад та територій. Нове Міністерство тепер має назву Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Керує новим структурним органом Олександр Кубраков – його призначено на посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

Коротко нове міністерство називає себе Міністерство відновлення. Через новостворений орган «проходитиме» фінансування від міжнародних партнерів України на відновлення, тож міністерство під керівництвом Кубракова відповідатиме за залучення та розподіл коштів на відновлення України.