СБУ затримала на Херсонщині трьох колаборантів, які погрожували тюрмою за відмову «голосувати» на псевдореферендумі

Служба безпеки України викрила трьох поплічників Росії у ході стабілізаційних заходів у звільнених районах Херсонської області. Про це повідомляє Служба безпеки України  на своєму сайті.

Зловмисниками виявились представники колишньої окупаційної адміністрації РФ, які організовували фейковий плебісцит щодо «приєднання» регіону до складу РФ.

“Після захоплення Бериславського району вони добровільно пішли на співпрацю з російськими окупантами. За це одну з колаборанток призначили «заступником голови комісії референдуму». Двоє інших – увійшли до складу місцевих «дільничних виборчих комісій». Перебуваючи на даних «посадах» вони виконували завдання Росії щодо забезпечення «результатів» псевдореерендуму. Для цього разом із озброєними російськими окупантами обходили житлові квартали та «збирали голоси». У разі відмови – застосовували психологічний тиск та погрожували ув’язненням до російських тюрем. Заповнені «бюлетені» колаборанти передавали так званим «головам виборчих комісій» для подальшої фальсифікації результатів «голосування”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після звільнення частини регіону затримані намагались переховуватись від правосуддя. Однак, співробітники СБУ встановили їхнє місцезнаходження і затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Зараз вони перебувають під вартою. Зловмисникам загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.