Рух спротиву на лівобережжі Херсонщини (відео)

Жителі тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини продовжують чинити спротив. Щодня в населених пунктах з’являються прапори, стрічки, мотиваційні листівки. Про рух спротиву в окупації – дізнавалось Суспільне.

Уляна – учасниця руху спротиву “Support Kherson”. З одного з тимчасово окупованих міст лівобережжя Херсонщина вона виїхала трохи більше як місяць тому. Обличчя дівчина не показує, бо в окупації у неї залишилися рідні. З перших днів російської окупації почала розвішувати синьо-жовті стрічки та писати мотиваційні написи. Місцевих це підбадьорювало, а російських окупантів – навпаки, злило.

“Ідея розвішувати українську символіку на окупованій території стала доречним. Це свідчило, про вірність українського народу. Кожна людина, яка там залишилася, бачила, що Україна її не забула, не покинула. Стрічка, яка була повішена там дає надію, що кожен сантиметр нашої землі буде відвойовано”, – говорить Уляна.

Спротив на лівому березі потужний, розказує координатор руху громадського опору на тимчасово окупованих територіях “Жовта стрічка” Іван. Його учасники працюють не лише у великих містах, а й у маленьких селах.

“Це все не лише розвішування жовтих стрічок. А й передаванням актуальної інформації, а також проведення мінімальних диверсій. Наприклад, спекти пиріжки для росіян і вони дуже швидко травляться”, – говорить Іван.

Чим більше окупаційна влада тисне на місцевих, тим більше в місті чи в селі з’являється жовтих стрічок, патріотичних листівок і посилань до російських військових.

“Наразі ми працюємо на окупованих територіях. Там є активісти. Працюють і вдень і в ночі. Клеять плакати, вішають стрічки. Наш рух продовжується, наш рух живий”, – розповів Іван.

Підтримують тимчасово окупований лівий берег і на правобережжі області, розказує волонтер благодійного фонду “Support Kherson”. Слова підтримки є на білбордах та листівках, які розклеюють на деокупованих територіях.

“Наразі ми розвішали першу партію білбордів з назвами тимчасово окупованих міст. Аби жителі лівобережжя знали, що їх чекають вдома. Надмета нашої активності – підтримати дух кожного, хто зараз в окупації”, – волонтер благодійного фонду “Support Kherson” Юрій Бережний.

Жодної системної організації, яка б контролювала рух спротиву, немає. Більшість його учасників один з одним навіть не знайомі, розказує перший заступник голови херсонської облради Юрій Соболевський. Ці люди не тільки морально підтримують місцевих, а й допомагають ЗСУ.

“В першу чергу це люди, які надають інформацію. Це зараз найбільше потрібно, щоб розуміти російських військових, знати їхні локації, де скупчення техніки, військових складів. Знаю, що саме ЗСУ багато інформації отримує від руху спротиву”, – говорить Юрій Соболевський.

Починався рух спротиву з декількох учасників. Тепер це сотня людей у кожній територіальній громаді, у кожного з них є свої завдання.