Саперам на Херсонщині приходиться працювати з сучасними протипіхотними мінами

Співробітники вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області, які у складі зведеного загону працюють над розмінуванням Херсонської області, знешкодили немало протипіхотних мін ПОМ-2 та інших. Про це повідомляє сайт новин Сумщини “Сумські Дебати”.

Під час бойових виїздів на місця, які підлягають розмінуванню, ніколи не знаєш, з чим доведеться працювати. Чи це будуть звичайні боєприпаси, чи якісь інші вибухонебезпечні предмети.

“Цими днями довелося працювати на місцевості і знешкоджувати протипіхотні осколкові міни ПОМ-2. Ця міна призначена для виведення з ладу особового складу противника та встановлюється засобами дистанційного мінування. Ураження завдається осколками, на які дробиться корпус після підриву заряду вибухової речовини в той момент, коли людина зачепиться за один з чотирьох датчиків цілі (тонка капронова нитка оливкового кольору завдовжки майже десять метрів кожна). Міна вражає людину чи групу осіб осколками, на які дробиться корпус після підриву заряду вибухової речовини. Міни можуть встановлюватися тільки на ґрунт (або ж на горизонтальну поверхню) і тільки засобами дистанційного мінування”, – говорить старший інспектор вибухотехнічного відділу ГУНП Ігор Черняк.

На Херсонщині саперам поліції з Сум вперше довелося працювати з сучасною російською міною ПТКМ-1Р, яку росіяни використовують проти бронетехніки українських військових. Міна призначена для ураження бронетанкової техніки у верхню півсферу при проходженні неподалік від місця встановлення міни. Чутливими акустичними і сейсмічними датчиками вона вловлює наближення бронетехніки, потім спрацьовує піропатрон, який викидає міну в гору на висоту 30 метрів. При виявленні цілі датчиками видається команда на підрив бойової частини. При цьому формується ударне ядро, що вражає ціль у верхню частину техніки.