СБУ арештувала майно олігарха Вадима Новинського (фото)

За матеріалами Служби безпеки арештовано майно проросійського олігарха Вадима Новинського, який причетний до пособництва Росії. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. Загальна сума арештованого майна становить понад триз половиною мільярди гривень.

“Для уникнення санкцій РНБО Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур. Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Вже скасовано незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха”, – йдеться в повідомленні СБУ.

У кримінальному провадженні за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), співробітники Служби безпеки провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів справи.

“Під час обшуків виявлено документи, печатки компаній-нерезидентів та проросійську релігійну літературу”, – йдеться в СБУ.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Слідчі дії проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Міністерством юстиції України.