СБУ ідентифікувала 12 псевдоправоохоронців на Херсонщині, які фабрикували справи проти українців

Служба безпеки України встановила особи ще дванадцяти колаборантів, які вступили до створеного Росією «головного управління МВС РФ  Херсонської області». Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

“В лавах російського карального органу вони виконували завдання РФ щодо поширення російського режиму та придушення руху опору на тимчасово захопленій частині регіону. Серед ідентифікованих колаборантів 30-річна мешканка Херсону, яка добровільно погодилась стати «слідчим» в одному з райвідділів псевдоустанови. Перебуваючи на  даній посаді, вона брала участь у незаконних затриманнях та ув’язненні місцевих жителів, які чинили супротив російським окупантам. Для цього підозрювана займалася фабрикуванням справ проти мешканців окупованих Росією районів області. Також підозрювана причетна до пограбування особистого майна людей під час проведення «обшуків» у їхніх оселях”, йдеться в повідомленні СБУ.

Крім того, співробітники СБУ викрили трьох колишніх правоохоронців, які підтримали російську збройну агресію та вступили до лав російських окупантів.

“Їх призначили до створеного загарбниками «експертно-криміналістичного центру», який був відповідальний за підробку експертиз у «карних справах» проти українських патріотів”, – йдеться в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їм та іншим фігурантам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Наразі зловмисники переховуються від правосуддя в окупованих Росією районах на півдні України. Співробітники СБУ знають про місця перебування російських поплічників і проводять комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Херсонській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.