В Росії створено майже сотню таборів для “перевиховання” викрадених з України дітей

На території Росії створено більш, як 70 таборів, в яких росіяни утримують дітей, примусово вивезених із окупованих Росією територій України. Про це стало відомо Суспільному зі слів уповноваженої Президента України з прав дитини Дар’ї Герасимчук, в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”.

“Росіяни абсолютно різними способами вивозять дітей з України. Питання щодо вивезення дітей на лікування – це спосіб відбору дітей, щоб поповнити російську націю”, – зазначила посадовиця.

Росіяни проводять примусові медогляди дітей на окупованих Росією територіях України, щоб відібрати найздоровіших. В цих дітей після медогляду з’являються “страшні діагнози”, після яких росіяни пропонують батькам лікування дитини на території РФ.

“Куди везуть росіяни дітей з України, незрозуміло до кінця. Ми маємо дослідження Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, де визначено понад 70 російських таборів, де утримують дітей з України”, – зауважила Дар’я Герасимчук.

При цьому все, що робить Росія стосовно дітей з України, спочатку прикривається благими намірами.

“Але це дуже далеко від чогось хорошого для наших дітей. Те, що розповідають діти, коли ми їх повертаємо, жахає. Їх намагаються зламати абсолютно. Росіяни роблять все, щоб дитина зненавиділа власних батьків – нав’язують дитині думку, що своїм батькам і рідним вона більше не потрібна”, – розповіла Дар’я Герасимчук.

На сьогоднішній день, на порталі “Діти війни” містяться дані щодо 19 393 дітей, депортованих на територію Росії.

“Це не остаточний список. Всі заяви, які надходять до Національного інформаційного бюро, перевіряються. І якщо дитина знайдена на іншій території, вона з цього списку зникає. Але насправді йдеться про кілька сотень тисяч викрадених дітей, біля 200-300 тисяч”, – пояснила посадовиця.

На початку квітня 49 країн світу в своїй спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу ООН стосовно правових підстав викрадення дітей з України, які проживали на окупованих Росією  територіях. Велика Британія в свою чергу заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей на ресурсах ООН. В Офісі Генпрокурора України повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії дітей з України, на сьогодні немає.