СБУ повідомила про підозру двом «підлеглим» гауляйтера Сальдо

Служба безпеки зібрала обґрунтовані докази вини ще двох керівників російської окупаційної адміністрації у тимчасово захопленій частині Херсонської області. Про це Служба безпеки повідомила на своєму сайті.

“Одним із них є колишній голова правління місцевого текстильного комбінату, який на початку повномасштабного вторгнення підтримав російських окупантів. Після тимчасового захоплення обласного центру він добровільно вступив до лав окупаційної адміністрації. Там за особистої протекції Володимира Сальдо його призначили так званим першим заступником міського голови Херсона. Щоб замаскувати свою злочинну діяльність, зловмисник вигадав собі псевдонім Ушинський Семен Анатолійович, яким підписував розпорядчі документи окупаційного органу. Насамперед це стосувалося передачі у власність Росії більшості місцевих промислових підприємств, лікарень, банків та об’єктів енергетики. Під час звільнення Херсона колаборант втік разом з іншими поплічниками росіян на лівий берег р. Дніпро. У ході обшуків в офісному приміщенні та за адресою проживання даної особи правоохоронці виявили документи із доказами його співпраці з російськими окупантами. Також співробітники СБУ вилучили вогнепальну зброю та боєприпаси. Ще одним зловмисником виявився депутат Генічеської міської ради від забороненої партії «ОПЗЖ», який після захоплення району погодився очолити окупаційну адміністрацію. На даній незаконній посаді він брав безпосередню участь в організації псевдореферендуму на півдні України та сприяв примусовій паспортизації місцевих жителів. Також колаборант збирав інформацію про учасників руху опору в регіоні та доповідав про них російським каральним органам”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів обом зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі фігуранти справи перебувають у тимчасово окупованому Генічеську. Втім, співробітники СБУ знають про місцезнаходження підозрюваних і проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності. Розслідування проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.