У Херсоні повідомлено про підозру в державній зраді колишньому заступнику начальника колонії

У Херсоні повідомлено про підозру в державній зраді колишньому заступнику начальника ДУ «Північна виправна колонія № 90». Про це повідомив Офіс Генерального Прокурора на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому заступнику начальника державної установи «Північна виправна колонія № 90» повідомлено про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

“Підозрюваний у травні 2022 року пішов на співпрацю з російською окупаційною владою. Він добровільно зайняв посаду заступника начальника в підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ незаконно створеному органі – «Управління служби виконання покарань Херсонської областї», що входив до складу «Федеральної служби виконання покарань». Перебуваючи на псевдопосаді, підозрюваний виконував рішення окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації Росією Херсонщини, за що отримував щомісячну винагороду в рублях. Правоохоронці викрили чоловіка в Херсоні під час проведення стабілізаційних заходів. Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного правоохоронці виявили речові докази співпраці з ворогом, серед яких присяга громадянина РФ, пропуск до незаконно створеної установи та інше”, – йдеться в повідомленні Офісу.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування здійснюється слідчими теруправління ДБР, розташованого у місті Мелітополі. Оперативний супровід – УСБ України в Херсонській області.