СБУ повідомила про підозру проросійському блогеру

СБУ повідомила про підозру блогеру-мільйоннику, який працює на Росію. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки України зібрала вичерпну доказову базу на проросійського блогера-мільйонника Юрія Подоляку, який публічно виправдовує російську збройну агресію проти України.

“Перебуваючи на території Росії, підозрюваний бере активну участь в інформаційно-психологічних операціях російських спецслужб. Зловмисник регулярно виступає на пропагандистських телеканалах. Під час ефірів закликає до захоплення України та підтримки російських окупаційних угруповань у знищенні цивільної інфраструктури України. Також пропагандист масово поширює фейки про події на фронті через власний сайт та канали в YouTube, RUTUBE і Telegram, які нараховують кілька мільйонів підписників”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);
  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).

Наразі фігурант перебуває на території РФ. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.