СБУ повідомила про підозру жінці, яка допомогла Росії депортувати понад тисячу дітей України за межі області

Служба безпеки продовжує викривати воєнні злочини Росії та її поплічників. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

В ході слідчих дій задокументовано факти насильницького вивезення росіянами більше тисячі дітей з України до тимчасово окупованих районів на півдні та сході України.

“Неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом «добровільної евакуації». Серед них: сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані російськими окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій. Для забезпечення депортації неповнолітніх російські окупанти залучили власницю однієї з кримських туристичних агенцій. Вона добровільно погодилася допомогти російським окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого РФ півострова. Для цього вона виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили власниці турфірми про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі вона переховується на тимчасово окупованій Росією території півдня України.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Розслідування проводять співробітники Служби безпеки за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополь.