СБУ повімила про підозру так званому «очільнику» Запорізької АЕС

СБУ повідомила про підозру окупаційному очільнику Запорізької АЕС, який від’єднав станцію від енергосистеми України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки зібрала доказову базу на російського чиновника, причетного до поширення російського окупаційного режиму в тимчасово захопленій Росією частині України. За результатами слідчих дій повідомлено про підозру «директору» Запорізької АЕС Олегу Романенку.

“До цього «призначення» росіянин був головним інженером Балаковської атомної електростанції у Саратовській області на території Росії. Після захоплення українського енергооб’єкта Романенко став «директором» створеної російськими окупантами «експлуатуючої організації Запорізької АЕС», яка входить до структури Росатому. В період з 11 березня до листопада минулого року він забезпечував виконання вказівки Росії щодо відключення атомної електростанції від об’єднаної енергосистеми України. У подальшому «посадовець» організовував роботу атомного об’єкта в інтересах Росії. Для цього він підбурював працівників АЕС підтримати російських окупантів і співпрацювати з ними. У разі їхньої незгоди – погрожував «звільненням» та переслідуваннями з боку каральних органів РФ”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Романенку про підозру за статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Розслідування проводять за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.