СБУ затримала доньку колишнього гауляйтера Чорнобаївки

СБУ затримала доньку колишнього гауляйтера Чорнобаївки. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки затримала поплічницю РФ під час комплексних заходів на Вінниччині. Зловмисницею є 30-літня донька колишнього гауляйтера Чорнобаївки Юрія Турульова, якому СБУ раніше вже повідомила про підозру.

“Після захоплення Чорнобаївки затримана однією з перших підтримала російських окупантів і добровільно вступила до лав окупаційної адміністрації РФ. За протекції колаборанта Турульова його доньку призначили очільницею «відділу», де вона займалася запровадженням освітніх стандартів РФ на території захопленої громади. Для цього вона змушувала місцевих педагогів долучатися до процесу русифікації селищних навчальних закладів та їх переведення на розрахунки в російській валюті. Крім того, вона організовувала і особисто брала участь у численних пропагандистських акціях Росії в окупованій частині Херсонщини. Наприкінці липня минулого року колаборантка була делегатом на проросійському форумі. На ньому учасники схвалили так звану «декларацію розвитку регіону», яка фактично була планом інтегрування півдня України в російську економіку”, – йдеться в повідомленні РФ.

Після визволення правобережної частини Херсонської області затримана переїхала до Вінниччини, де переховувалася під виглядом переселенки. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігурантці справи про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво окупаційній адміністрації держави-агресора). Зловмисниці обрано запобіжний захід – тримання під вартою, їй загрожує до 12 років ув’язнення.

Розслідування проводять співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.